Hypotéka do 48 hodin

Hypotéka do 48 hodin

Mám zájem

Je to opravdu možné? A v reálu uskutečnitelné? 

Ano, v rámci naší poradenské kanceláře máme nastavené pracovní procesy tak, že o schválení či neschválení je rozhodnuto do 2 dnů po předložení všech potřebných kompletních podkladů a to v 98% případů. Hypotéku do 48 hodin mohou využít jak Češi, tak i cizinci s trvalým pobytem automaticky, u klientů s dlouhodobým pobytem je třeba konzultace a předjednání. Hypotéku do 48 hodin je možné i kombinovat s dalším produktem „hypotéka bez nemovitosti“. Popis „hypotéky bez nemovitosti“ přineseme v některém z dalších článků. 

Jak nákladná je hypotéka do 48 hodin? Kolik to všechno stojí? 

Hypotéka do 48 hodin je pro klienta zdarma. Nehradí se tedy žádný poplatek za sjednání, schválení či expres jednání. Obecné náklady (například katastr nemovitostí, čerpání úvěru, případně odhad, apod.) jsou standardní jako u všech ostatních hypoték.     

Jaký je konkrétní postup při hypotéce do 48 hodin?  

Po telefonické či osobní konzultaci s klientem, je naší poradenskou kanceláří vypracována individuální kalkulace pro konkrétního zájemce, kde se klienti dozvědí, zdali je jejich příjem dostatečný na požadovanou výši hypotéky, měsíční splátku, konkrétní podmínky, zda žadatel o hypotéku splňuje požadavky konkrétní banky na schválení.

Po odsouhlasení nabídky klientem dojde ze strany banky tkz. prescoringu, kdy banka prověří klienta v různých registrech a rejstřících. Pokud je vše v pořádku, vypracovává se odhad nemovitosti (pokud není požadována varianta bez vybrané nemovitosti) a hypoteční úvěr odchází do schvalovacího procesu. Po případném schválení je do několika hodin připravena smluvní úvěrová dokumentace a vše připraveno k podpisu.

Podmínky této varianty jsou nějak odlišné od klasické hypotéky?  

Ne všechny banky jsou schopny poskytnout schválení hypotéky do 48 hodin. Obecně banka bude vyžadovat:

  1. osobní doklady (u Čechů občanský průkaz, u cizinců kartička o pobytu + pas), 
  2. společné vyplnění žádosti, potvrzení o příjmu na formuláři banky, výpis z účtu za posledních 6 měsíců - na který je směřována výplata ze zaměstnání, 
  3. daňové přiznání s dokladem o zaplacení daně pokud jde o OSVČ, odhad nemovitosti o který se postará naše poradenská kancelář (pokud není kombinováno s hypotékou bez vybrané nemovitosti).

Krom Čechů, je možné hypotéku do 48 hodin poskytnout i cizincům s trvalým pobytem automaticky, u klientů s dlouhodobým pobytem (např. zaměstnanecká karta) je nutná konzultace konkrétního případu. 

Je možné Hypotéku do 48 hodin ještě nějak doplnit? Například hypotékou bez vybrané nemovitosti? 

Hypotéku do 48 hodin je možné krom klasického formátu hypotéky, kdy již klient má vybranou nemovitost, tak nechat schválit i ve variantě bez nemovitosti, u této varianty po podpisu úvěrové dokumentace má klient 12 měsíců na výběr nemovitosti. Při nalezení vhodné nemovitosti ze strany klienta, z naší strany dochází k pomoci a konzultaci při stanovení obvyklé ceny akceptovatelné pro banku. Klient má garantovanou úrokovou sazbu i podmínky stanovené úvěrovou smlouvou celou dobu 12ti měsíců.

Co je odhad nemovitosti? Jak na něj? Nechci koupit příliš drahou nemovitost.

Jedním z nejdůležitějších prvků (s ohledem na současné ceny nemovitostí, červen 2021) při schvalování klasického hypotečního úvěru je odhad nemovitosti. Problematikou odhadu se budeme podrobněji zabývat v některém z dalších článků, základní popis pro představu popisujeme již zde.

Každá banka při stanovení obvyklé ceny (ta může bance vyjít i v odlišné výši než činí kupní cena) využívá interních nebo externích odhadců. Naše poradenská kancelář pracuje především s externími odhadci v rámci celé ČR, to má za následek ten, že již dopředu po konzultaci jsme schopni klientům sdělit přibližnou cenu nemovitosti akceptovatelnou bankou, k tomu nám postačuje, pokud klienti zašlou podklady uvažované nemovitosti (především místo, plochy místností, fotky apod.). 

Na co všechno se dá využít hypotéka do 48 hodin? Je nějaké omezení? Či komplikace? 

Úvěr je možné využít na všechny akceptovatelné účely. Refinancování stávajícího úvěru od jiných bank, koupě bytu či domu, koupě pozemku, rekonstrukce, kombinace koupě + rekonstrukce v rámci jedné hypotéky, koupě pozemku + výstavba v jedné hypotéce, koupě družstevního bytu se zástavou jiné nemovitosti, majetkové vypořádání v rámci rodiny, apod.       

Jaké výhody má hypotéka do 48 hodin? Co jejím využitím klienti získají?  

V dnešní situaci (červen 2021) spatřujeme vysoký tlak na rychlost vyřízení hypotéky. To je dáno poměrně velkým převisem poptávky po zajímavých a žádaných bytech. Což dále tlačí na ceny nemovitostí, v některých případech až nad obvyklou cenu akceptovatelnou pro banku.  
Tato situace má za následek, že prodávající či realitní kanceláře mají velký výběr potencionálních kupujících a tedy jejich logickou snahou je, co nejdříve podepsat rezervační smlouvu se stanoveným termínem podpisu kupní smlouvy do 1 měsíce a požadovat úhradu rezervačního poplatku (dle našich zkušeností cca do 5 dnů).

Vzhledem k současným lhůtám, kdy řada bank schvaluje hypotéku více jak s měsíční lhůtou (červen 2021) může pro řadu potencionálních kupujících být velmi velké riziko úhrada rezervační zálohy před schválenou hypotékou, proto je na místě hypotéka do 48 hodin. 

Poradenská kancelář Martin Eisenreich & partneři má řešení, jak tyto všechna rizika ošetřit a zároveň zajistit komplexní hypoteční úvěr na klíč ke spokojenosti všech klientů. 

Martin Eisenreich

Martin Eisenreich
Martin Eisenreich
Odborník na hypotéky a investice
+420 725 256 506
left

Zaujala Vás tato nabídka?

Nechte nám na sebe kontakt a my Vám zavoláme.

right

Můj tým

Наша команда